Casa Aconchegante 3 Quartos Prox Cataratas E Arg
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi i rummet | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning |
| Spa & Hälsocenter Solarium | Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Under vistelsen i Casa Aconchegante 3 Quartos Prox Cataratas E Arg Foz do Iguaçu kan du njuta av solarium eller besöka Jardin de los Picaflores, som ligger cirka 4 km bort. Villan, som passar för upp till 8 gäster, har en parkering.
Den här villan med 2 badrum erbjuder ett behändigt läge cirka 25 minuter till fots från Parque Nacional do Iguaçu och cirka 30 minuter till fots från Foz do Iguaçu Country Club. Gästerna kommer att uppskatta närheten till Shopping Catuaí Palladium, som ligger cirka 1 km bort.
Köksfaciliteterna i Casa Aconchegante 3 Quartos Prox Cataratas E Arg inkluderar kylskåp, köksredskap och glas, och det finns också matplats. Restaurangen Rafain Churrascaria Show, som serverar brasilianska rätter, är belägen ungefär 17 minuters promenad bort. Iguassufallen flygplats kan nås på 15 minuters bilresa.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Internetanslutning
- 24-timmars reception
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- Omklädningsrum
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
- Solarium
Service
- Tvätt
På rummet
- Gratis Wi-Fi i rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Klädkammare
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Casa Aconchegante 3 Quartos Prox Cataratas E Arg till Iguassufallen flygplats?
Casa Aconchegante 3 Quartos Prox Cataratas E Arg ligger inom 15 minuters bilresa från Iguassufallen flygplats. - ❓
Vilka tjänster erbjuder Casa Aconchegante 3 Quartos Prox Cataratas E Arg sina gäster?
Casa Aconchegante 3 Quartos Prox Cataratas E Arg erbjuder tjänster som 24-timmars reception. - ❓
Erbjuder Casa Aconchegante 3 Quartos Prox Cataratas E Arg ett kök?
Casa Aconchegante 3 Quartos Prox Cataratas E Arg har ett komplett kök med kylskåp, köksredskap och glas. - ❓
Kan vi ta med våra husdjur till denna villa?
Ja, husdjur är tillåtna på denna villa. - ❓
Vilken utsikt erbjuds i semesterbostaden?
Utsikten över staden erbjuds till gästerna i semesterbostaden. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor på Casa Aconchegante 3 Quartos Prox Cataratas E Arg?
På Casa Aconchegante 3 Quartos Prox Cataratas E Arg kan du utforska Foz do Iguaçus viktigaste landmärken, inklusive Parque Nacional do Iguaçu (2 km), Jardin de los Picaflores (4 km) och Foz do Iguaçu Country Club, som finns inom 5 minuters bilresa.